Голосування відбувається у 2 – х номінаціях: «Краще прозове видання», «Краща поетична збірка». Проголосувати за улюблену книгу можна у будь якій бібліотеці міста чи області, або ж шляхом онлайн – голосування уFacebook група «Краща книга Рівненщини».
Хто переможе – залежить від Вас!
Обрати своїх кандидатів на перемогу Ви можете одним з наступних способів:
Все зроблене своїми руками з творчістю, натхненням, завжди цінується.
Хенд мейд (Handmade) – речі зроблені своїми руками, стали дуже популярними останнім часом.
Днями користувачі бібліотеки прийняли участь у майстер класі «Новорічний декор». Учасники майстер класу творили новорічні прикраси, сніговичка, ялинку...
Президія Української бібліотечної асоціації оголошує конкурс на девіз УБА 2019 р.
Концепція девізу має відображати роль бібліотек у сучасному світі, сприяти розумінню суспільством і кожним громадянином значення книгозбірень для сьогодення та майбутнього України.
Пропозиції на конкурс девізів (до 5 слів) просимо надсилати за цією формою до 20 січня 2019 року.
23 травнябібліотека-філія с.Карпилівки для учнів 3-4-х класів було проведено подорож країнами Європи «Знай про Європу більше». Учні подорожуючи країнами ЄС, дізналися багато цікавого про європейські країни, історію створення та особливості перебування в Європейському союзі.
Захід проводився з метою виховання в учнів поваги до національних, духовних, культурних надбань європейсь народів.
Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків – таких повістей, у героях яких сучасні українські діти й молодші підлітки «упізнавали б себе».
УМОВИ КОНКУРСУ ТА ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РУКОПИСІВ
До участі в конкурсі запрошуються українські письменники (громадяни України) – на рівних умовах як відомі автори, так і дебютанти. Єдине обмеження: на час подачі рукопису на конкурс авторові має виповнитися 18 років. Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, притому як в одній номінації, так і в різних – кожен із цих творів розглядатиметься й оцінюватиметься окремо.
Конкурс проходить у трьох номінаціях:
– «Добрі казки» – твори в жанрі літературної казки;
– «Добрі пригоди» – повісті для дітей молодшого шкільного віку;
– «Книжка про мене» – повісті для дітей середнього шкільного віку.
Вимоги до тексту в номінації «Добрі казки»:
– за жанром це має бути прозова літературна казка або збірка казок – хоч цикл, об’єднаний спільними героями, а хоч просто збірка, цілісна лише стилістично;
– читацька аудиторія твору – діти дошкільного і почасти молодшого шкільного віку (орієнтовно від 3 до 8 років);
– у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині і близький її світовідчуттю та способу мислення;
– текст має бути написаний грамотною українською мовою;
– твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
– обсяг тексту: до 50 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.
Вимоги до тексту в номінації «Добрі пригоди»:
– за жанром це має бути повість – себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок;
– читацька аудиторія твору – діти молодшого шкільного віку (6+);
– у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині молодшого шкільного віку і близький її світовідчуттю та способу мислення;
– повість має бути написана грамотною українською мовою;
– твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
10 квітня 2018 року в рамках відзначення Дня Конституції України розпочато Всеукраїнський конкурс плакату «Я – Україна!»
До участі у Конкурсі запрошуються учасники віком від 6 до 19 років.
Конкурс організовано з метою сприяння розвитку дитячої творчості та активізації потенціалу дітей, а також формування національно-патріотичної свідомості молоді.
Захід проводиться з ініціативи громадської організації «Волонтерський рух «Батальйон Сітка».
Роботи приймаються на електронну пошту: batalionsitka@ukr.netдо 31 травня 2018 року включно.
В техніці виконання плаката обмежень немає. Журі визначає роботи у трьох вікових групах.
22 червня 2018 року переможці Конкурсу будуть урочисто нагороджені відповідними грамотами, нагородами та цінними подарунками.
За результатами Конкурсу також будуть проведені виставки плакатів учасників, організовані публікації у засобах масової інформації та соціальних мережах з відповідними коментарями про автора.
Всеукраїнський конкурс проектів «МОЇ ПРАВА — МОЄ ЖИТТЯ» започатковано на виконання Указу Президента № 361\2017 від 14.11.2017 р. «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».
Основними завданнями Конкурсу є сприяння цивільному правовому захисту дитини, самореалізації дітей, розвиток інтелектуального потенціалу дітей України; запобігання та профілактика правопорушень з боку дітей, їхньої антисоціальної поведінки; консолідація українського суспільства; підвищення міжнародного авторитету України.
Метою Конкурсу є формування у дітей правової культури громадянина України, що складається зі свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою; ознайомлення дітей зі своїми правами, обов'язками та відповідальністю згідно з чинним законодавством України та Декларації ООН про права дитини; розвиток інтересу до правових відносин; сприяння поглибленню правових знань та формуванню правової свідомості — сукупності правових уявлень, поглядів, переконань і почуттів, що визначають ставлення особистості до вимог законів, регулюють її поведінку в конкретній правовій ситуації.
Учасники Конкурсу
Участь у Конкурсі беруть діти, що проживають в Україні, у двох вікових категоріях:
- учні 7-9 класів від 13 до 15 років;
- учні 10-11 класів від 15 до 18 років.
Конкурс проводиться у двох номінаціях: індивідуальні та колективні проекти.
Строки проведення Конкурсу
Конкурс проводиться з 1 квітня по 10 грудня2018 року у два тури:
- перший — з 1 квітня по 1 вересня на обласному рівні;
- другий, підсумковий — з 2 вересня по 10 грудня у м. Києві.
Всеукраїнський конкурс-виставка дитячих малюнків «Сторінками книг Чингіза Айтматова».
Мета конкурсу – популяризація серед дітей літературної спадщини одного з найвідоміших діячів киргизької літератури – письменника Чингіза Айтматова, активізація пізнавальної діяльності дітей засобами образотворчого мистецтва, розширення знань про історію, культуру, літературу Киргизької Республіки, що сприятиме зміцненню добросусідських відношень між нашими країнами.
Завдання Конкурсу:
- стимулювати розкриття творчих здібностей та талантів у підростаючого покоління;
- розвинути самостійність та оригінальність у творчій діяльності;
- викликати інтерес у дітей до киргизької історії, культури, літератури
Умови конкурсу:
На Конкурс надсилаються творчі роботи дітей, в яких власноруч, без допомоги батьків, буде зображено літературних героїв творів Ч.Айтматова.
Малюнки подаються на Конкурс у довільній живописній формі, виконані олівцями, пастеллю, олійними, акварельними, акриловими фарбами чи гуашшю.
Розмір роботи повинен відповідати формату А-3 (інші роботи не розглядаються). Згортання та згинання робіт не допускається.
Кожний учасник може подати на Конкурс не більше однієї роботи.
Учасники Конкурсу
У конкурсі беруть участь читачі-діти віком від 6 до17 років.
Конкурс проводиться за трьома віковими категоріями:
перша категорія – автори робіт віком від 6 до 9 років;
друга категорія – автори робіт віком від 10 до 13 років;
третя категорія – автори робіт віком від 14 до 17 років.
Строки проведення Конкурсу
Конкурс проводитиметься з 30 березня по 19 грудня 2018р у два тури:
перший — з 30 березня по 30 вересня на обласному рівні;
другий, підсумковий — з 1жовтня по 31листопада у м. Києві.
Урочисте нагородження відбудеться 19 грудня 2018 року.
Конкурс проводиться за підтримки Посольства Киргизької Республіки в Україні. Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснює Національна бібліотека для України дітей.
02 березня 2018року в приміщенні районного Будинку культури відбулась колегія відділу культури райдержадміністрації «Про підсумки діяльності закладів культури і мистецтв району у 2017 році та завдання на 2018 рік».На нараду були запрошені директори районних комунальних закладів культури, працівники клубних, бібліотечних установ та дитячої музичної школи.
Підсумувала роботу за пророблений рік та окреслила завдання роботи на 2018 рік начальник відділу культури райдержадміністрації Наталя Федорівна Ярмошко.
Постанову колегії відділу культури райдержадміністрації та профкому відділу культури «Про підсумки діяльності установ і закладів культури району в 2017 році та завдання на 2018 рік» озвучила голова профкому працівників культури Тетяна Василівна Мініч.
За досягнуті успіхи в роботі в 2017 році по результатах роботи грамотою відділу культури райдержадміністрації нагородили:
Бричку Наталію Леонідівну, бібліотекаря бібліотеки–філії с. Карпилівка;
За впровадження сучасних форм роботи та створення комфортного середовища в бібліотеці, творчу ініціативу та високу професійну майстерність.
Щиро вітаємо Наталію Леонідівну з заслуженою нагородою, бажаємо Вам нових досягнень у поточному році, плідної праці, щедрих винагород.
В народі кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Звичайно, можна багато читати в інтернеті відгуків сумнівної якості, можна слухати безліч розповідей знайомих, що переповідають про своїх знайомих, проте набагато ефективніше буде поїхати до Польщі, щоб все побачити самому. І «ОсвітаПоль» надає Вам таку можливість.
Проект створено з думкою про тих, хто цікавиться навчанням у Польщі та хотів би якомога більше дізнатися про все, що цього стосується.
Під час трьохденного туру, Ви відвідаєте почергово найбільш рейтингові університети Кракова та Варшави, ознайомлюючись з їхніми особливостями, реалізацією навчальних програм, викладацьким складом та інфраструктурним запліччям. Крім того, Ви зможете ознайомитися з умовами проживання студентів та поспілкуватися із представниками Програми «ОсвітаПоль», які опікуються студентами, що приїжджають на навчання до Польщі.
15 - 18 березня 2018р.відбудеться черговий освітній тур до Польщі. Під час цієї подорожі учасники відвідають 10 вишів на власний вибір у Кракові та Варшаві – містах-осередках польської освіти. Це дасть змогу абітурієнтам та їх батькам на власні очі побачити умови проживання та навчання в Польщі, ознайомитися з академічною програмою університетів, їх кадровою, матеріальною та технічною базою. З цієї точки зору осінній тур є найоптимальнішим варіантом для абітурієнтів, оскільки надає їм досить часу, щоб все обміркувати та добре підготуватися до вступу.
До того ж подорож до Польщі неодмінно принесе задоволення, безліч нових, яскравих вражень. Учасники туру матимуть змогу переконатися в чаруючій мальовничості Кракова, на власні очі побачити Варшаву - сучасну європейську столицю з багатовіковою історією, скуштувати національні польські смаколики, провести приємний шопінг у найбільших торгівельних центрах країни.
Освітні тури до Польщі від «ОсвітаПоль» – це чудесне поєднання приємного з корисним!