Вівторок, 10.12.2024, 14:20
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Бібліотека-філія с.Карпилівка


Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 94

Друзі сайту




Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Паспорт сільської ради

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ РАДИ
     Карпилівська сільська рада розташована серед мальовничих лісових масивів південно-західної частини Рокитнівського району. Розташоване село Карпилівка за 16 кілометрів від районного центру, залізничної станції Рокитно-Волинське. Недалеко від села протікає річка Льва.
      На північному сході Карпилівська сільська рада межує з землями Масевицької сільської ради, на сході та південному сході вона межує з Борівською сільською радою, а на південному заході з Лінчинською сільською радою Березнівськьго району. 
     На північному заході Карпилівська сільська рада межує з Вирівською сільською радою Сарненського району, а на півночі з Кисорицькою сільською радою.
      Площа сільської ради - 15143,7га. Під забудову та транспортними ділянками зайнято - 897,1га. Орна земля займає - 2198га,пасовища - 225,2га., з них громадські - 163,3га.

НАСЕЛЕННЯ ТА ЙОГО НАЦІОНАЛЬНИЙ СКЛАД
      На території сільської ради проживає більшість українців і лише 0.3 відсотка поділяють між собою росіяни, білоруси, поляки та інші нації та національності. Всього населення ради - 2758 чоловік. Діти до 14 років - 865, діти до 15 років - 65, діти до16-17 років - 86.

ІСТОРИЧНА ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПЕРЕДУМОВА СТВОРЕННЯ СЕЛА
      Перша письмова згадка про село належить до 1629 року. Серед місцевого населення існує два історичні перекази, які проливають світло на назву села. Один з них говорить, що назва села пішла від того, що в навколишніх озерцях водяться коропи, другий говорить про те, що першим поселенцем села був чоловік на ім'я Карпо і від цього імені пішла назва села Карпилівка.
      Старожили переказують, що першими поселенцями села були жителі села Кам'янка, яке розташоване біля села Чудель. Місце поселення вони назвали Осово-Градь /Осов-осиковий ліс, Градь- підвищення, рівне, сухе місце.
      Перші жителі були переселенці сюди по волі свого пана з метою освоєння земель придатних для землеробства.
      Зараз село носить назву Карпилівка і підпорядковується Карпилівській сільській раді.
      Навколо села були непрохідні болота. Селяни належали міщанину Вікентію Грузинському, який володів землями сіл Рудні, Льви, Лопатич, Кисорич.
      Біля річки Льва добувалась залізна руда, вироблявся дерев'яний вугіль і виплавлялось залізо. Основною технікою прокату для кування заліза був паровий молот. В лісах заготовляли смолу, тесове дерево. Все возили до Чудля, звідки сплавляли по Случі до Прип'яті.
      В 1861 році реформою дано селянам 1760 га землі. Плата за землю була непомірно високою. В знак протесту, громада села посилає двох ходаків до Петербурга зі скаргою на місцевих чиновників, але в Овручі їх схопили і покарали.
      З 1960-1961 роках головою ради обирають Бричку Микиту Аврамовича, а в 1961-1965 роках - головує Бричка Іван Аврамович. На протязі 1966-1968 років громадою вдруге керує Бричка Микита Аврамович. Козаченко Іван Микитович був головою сільської ради в 1968-1982 рр., а Мартинюк Григорій Юхимович з 1982-1987 роки. З 1987 по 1990 рік радою керує Кукса Василь Борисович. З березня 1990 року в Карпилівці головує Осипчук Володимир Іванович.

ІСТОРИЧНІ ПАМ'ЯТКИ РАДИ
      За період існування та створення сільської ради на її території були створені та виявлені пам'ятки природи та архітектури, які нагадують нинішньому поколінню про сиву давнину та героїчне минуле односельців.
      Зокрема в районі села діяв загін Героя Радянського Союзу Медведєва. Тут перебував легендарний розвідник М.Кузнєцов. Саме він в приміщенні школи полонив 14 фашистів. 
      На території сільської ради встановлено обеліск воїнам, які загинули в роки війни. До історичних пам'яток сільської ради відносять православну церкву, ряд лісових урочищ, боліт багатих журавлиною.
                  
Обеліск воїнам, які загинули в роки війниПам'ятник на честь покорителів "Поліської цілини"

Криниця. За легендою її викопало військо Б. Хмельницького

     
Місце відпочинку "У ведмедя"

КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІ ТА МЕДИЧНІ УСТАНОВИ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
     Вперше в селі Карпилівка навчання почалося в 1905 році. В той час окремого приміщення для школи не було, а навчання проводилося в приватному будинку, який був розміщений в центрі села.
      В 1911 році була побудована школа, яка називалась Трьох-класне народне училище, де навчалось 90 учнів, і навчання проводилось в одному класі. Ці 90 учнів були розбиті на 3 групи по 30 чоловік.
     Першим вчителем був Прощук Андрій. Навчання проводилось на російській мові, навчались українці, євреї, росіяни.
      В роки громадянської війни школа була спалена, а в 1929 році була побудована нова. Під час панування Польщі навчались 180 чоловік, навчання проводилось на польській мові. З 1939-1941 роки навчання проводиться українською мовою. В школі навчалось 200 учнів. В роки Великої Вітчизняної війни навчання не проводилось. В 1945 році школа була спалена.
      1 вересня 1945 року було організовано Карпилівську початкову школу. Навчання проводилось в будинках 5 жителів села. Першим директором школи був Близнюк Михайло Михайлович.
     З 1946 року в село приїхали перші вчителі. Директором призначено Місько Марію Митрофанівну. Згодом школу реорганізовано у восьмирічну.      Перший післявоєнний випуск був у 1952 році.
      В 1977 році Карпилівську восьмирічну школу реорганізовано у середню.
      На даний час в школу очолює Кукса Василь Борисович, навчається - 664 учні, працює - 60 вчителів, мають вищу категорію - 18, старших вчителів - 7, працює - 20 гуртків. 
      Споконвічною була мрія населення про новий дитсадок. При допомозі місцевого господарства та його голови Дежнюка Григорія Васильовича в 1965 році дитсадок на 90 посадочних місць побудовано. В 1998 році пройшла реорганізація, половина приміщення дитсадка реконструйована під дільничну лікарню на 25 місць. Завідує дитячим садочком Осипчук Оксана Віталіївна.


Будинок культури


Дитячий садок 

     Медичні установи з'явились на території сільської ради ще в повоєнні роки. Згодом пройшла їх реорганізація. Нині завідуючою ФАПом є Козаченко Галина Іванівна, яка надає першу допомогу всім жителям ради від новонароджених до людей похилого віку.
      В період тимчасової фінансово-економічної скрути тимчасово призупинив роботу дитсадок керівництво сільської ради при підтримці райдержадміністрації, вирішили перепрофілювати частину дошкільного закладу і відкрити в селі дільничну лікарню. Ідею підтримали і з 2000 року лікарня запрацювала. До послуг жителів Карпилівки та навколишніх сіл просторі палати, нове медичне устаткування, зубопротезний кабінет.
      Кадрів в Карпилівці вистачає, більша частина їх - місцеві жителі.

ПРОМИСЛОВІ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА РАДИ
     На щедрій Карпилівській землі працює Карпилівське лісництво Рокитнівського ДЛГ, площа лісів якого 9340га. Понад 50 років на посаді лісничого працював Тимошенко Євген Дмитрович. За період роботи йому було присвоєно звання "Заслуженого лісовода України", нагороджено орденом "Знак пошани", "Відмінник лісового господарства". У 2000 році пішов на заслужений відпочинок.
    
Карпилівське лісництво

       Місцеве сільськогосподарське виробництво виникло в 1948 році першим головою колгоспу був Кисорець Григорій Ілліч.
      Господарство ім. Богдана Хмельницького налічує - 6291га землі в тому числі орної - 930га, сіножатей - 1397га. Довгий час господарство очолювала людина з чистою душею, гарячим серцем і холодною головою - Дежнюк Григорій Васильович.

НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ
      З сивої давнини по даний час жителі села Карпилівка свято дотримуються й успішно примножують народні свята, звичаї, обряди започатковані предками в сиву давнину.
      Перш за все це престольне свято - Храм, 21 вересня на Пречисту. Відкинувши всі незгоди та негаразди жителі дотримуються народних звичаїв при святкуванні.
      Не менш цікавим є і побут. Пісні, казки, притчі танці, що існують на території села є своєрідними рисами національної культури населення Карпилівки.

ДУХОВНІ ЗАКЛАДИ
      На території ради працює православна церква Московського патріархату. Настоятель Іваничко Василь Петрович.
      Особливо чисельною на території ради є община СХБ, очолює общину Бричка Олександр Антонович.


Православна церква



Будинок СХБ


СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
     На території ради проживають : пенсіонери, багатодітні сім'ї, інваліди війни, сироти та напівсироти. Всі вони потребують уваги і допомоги ради і не останнє слово в цьому сільського голови Володимира Івановича.

ПИТАННЯ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ УВАГИ І НАД ВИРІШЕННЯМ ЯКИХ ПРАЦЮЄ РАДА
     Не секрет район у нас сільськогосподарський, щоб змолотити зерно жителям доводилось долати 16 кілометрів до Рокитного або ж Олевська Житомирської області. Задумали зробити в селі млин, і його зробили. Велика роль у його створенні належить шанованій в селі людині в минулому депутату районної ради Бричці Володимиру Дмитровичу. Це його безсонні ночі, тривожні думки і радісна реальність.
       Працює рада над благоустроєм села, капітальний ремонт будинку культури, опалювальної системи загальноосвітньої школи, благоустроєм лікарні, зміцненням територіальної бази новоствореного СГПП, впорядкування вулиць.
       Все це залежить від дохідної частини бюджету над вирішенням шляхів положення якого і працює рада.